Moti i keq dhe era e fortë kanë shkaktuar probleme edhe në transportin detar.

Dy tragetet e linjës me Barin u nisen në orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne nga Porti i Durrësit, pasi e kanë patur të pamundur udhëtimin gjatë natës.

Sipas autoriteteve portuale, me vonesë janë nisur dhe tragetet nga Italia.

Për shkak të kushteve të pafavorshme të lundrimit, anijet e tonazhit të ulët dhe të mesëm nuk janë lejuar të dalin në det deri në përmirësimin atmosferike.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *