Një 48 vjeçar nga Xhafzotaj në Shijak ka rënë në prangat e policisë në vijim të arrestimeve në kuadër të operacionit policor “Vol-Vo 4”.

 

Ndalimi i shtetasit me inisciale H.H. është bërë pas urdhërit të ekzekutuar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda.

 

Sipas policisë mbi të arrestuarin rëndojnë akuza për veprat penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve”, “Trafikim i narkotikëve”, “Prodhim dhe fabrikimi i lëndëve narkotike dhe psikotrope, në bashkëpunim në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal”, “Grup i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *