Ish-deputetja Albana Vokshi deklaroi se me Lulzim Bashën kryeministër, gratë dhe vajzat do të jenë më të mbrojtura.

 

Gjatë një takimi në Durrës, Vokshi akuzoi kryeministrin Edi Rama se gjatë viteve të tij të qeverisjes, gratë janë ndjerë të dhunuara dhe braktisura.

 

“Gratë sot në qeveri, në administratë, keqpërdoren. Në të vërtetë, në qeverisjen e Edi Ramës gruaja është dhunuar, është braktisur, në të gjitha format e saj. Një raport i huaj jep shifra tronditëse, se në Shqipëri mbi 1 milion gra pësojnë dhunë verbale, fizike, psikologjike, e në mënyrë të përditshme dhunë institucionale. Është tronditëse të shohësh dhjetëra raste në ditë të grave pa asnjë mundësi, asnjë alternativë, pa punë, pa të ardhme. Gratë dhe vajzat shqiptare më 25 prill do të bëjnë ndryshimin, do të votojnë PD, një qeverisje që kujdeset për ta, dhe një kryeministër, z. Lulzim Basha, që do t’i ketë në mbrojtje, për t’u dhënë atë që ju ka munguar, barazinë”, u shpreh Albana Vokshi.

One thought on “Vokshi: Basha do t’i ketë në mbrojtje gratë dhe vajzat

 1. Nje pytje
  Zonj shum premtime po behen po thuaj si cdo her
  Po sikur keto qe ju deklaroni nuk plotesohen ju çfar pergjesie mbani?
  Me njerz te korruptuar ju do beni mbrekullira ?
  Shqipetaret e din kush esht Monika Krymadhi ne e dim kush esht Fatmir Mediu, Vangjel Dulja apo Idrizi dhe te tjeret me radh
  Ne kemi nje President milionier super I te korruptuar Partia jote po e mbron
  PD ne rast se I beson vetes te dali e vetme ne votime dhe un qe nuk kam votuar asnjeher jam gati te vi dhe ti jap nje shanc Lulit dhe PD
  Me keta njerz kriminela dhe hajduta nuk ka shanc qe te marin voten time

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *