Bregdeti i Vlorës është pushtuar këtë fundjavë nga pushues vendas, por edhe të huaj.

 

Nga plazhi i vjetër e deri në Orikum, pushuesit kanë frekuentuar këtë të dielë gjithë bregdetin.

 

Siç duket edhe nga pamjet, sezoni turistik tashmë në Vlorë është çelur ndonëse edhe pse moti jo gjithnjë ka qënë i favorshëm.

 

Të huajt më së shumti, turistë gjermanë parapëlqejnë pushimet me kamper, kryesisht në zonën e Radhimës dhe në Zvërnec.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *