Incident ne Shkodër gjate ndeshjes se futbollit mes Vllaznise dhe Skënderbeut. Nje polic është goditur nga tifozët, ndërsa ndërhyri per te shmangur konfliktin mes tyre. Ngjarja ndodhi rreth orës 14.52, në stadiumin “Reshit Rusi”. Punonjësi i policisë me iniciale F. N. ka mbetur i plagosur, pasi është qëlluar me nje stol nga tifozët. Mësohet se ai është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa forcat e rendit kane shoqëruar tre persona te përfshire ne ketë incident. Ndërkohe grupi hetimor po kryen veprimet për të zbardhur shkaqet e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *