Subscribe

 

Muaji janar nis me temperaturat e stinës se vjeshtës. Ndryshe nga një vit me pare kur ne te gjithë vendin u shënua i ftohti ekstrem, janari 2018 rikthehen vjeshtën.  10 ditët e para te këtij muaji do te jete me mot te kthjellet dhe me temperatura te larta qe ne mesdite pritet te arrijnë ne 19 grade.

 

Sipas shërbimit meteoalb, uljet e temperaturave pritet te ndihen dhjetëditëshin e dyte te janarit, por ato brenda  kufijve normale te stinës se ftohte.

 

Pavarësisht temperaturave te larta ne fillim te vitit, specialitete nuk përjashtojnë mundësinë e ditëve shume  te ftohta tipike për stinën e dimrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *