Surpriza më e madhe  te merkuren ne mbremje ne Champions erdhi nga një tjetër duel në Spanjë aty ku Villareal mundi favoritet e mëdhenj, Bayern.

 

Një sukses 1 me 0 që I lejon modesteve spanjolle që të ëndërrojnë një kualifikim të mundshëm, edhe pse të martën e ardhshme në Mynih do të jetë histori tjetër.

 

Pas më shumë se 4 vite e gjysmë, bavarezët humbën një ndeshje në transfertë në Champions,dhe e gjithë meritën e ka Vijareal që bëri një ndeshje të madhe. Spanjollet kaluan në avantazh në minutën e 8 me anë të Danjuma, në një aksion ku provoi Parejo I pari.

 

Në minutën e 41 Bayerni ia hodhi paq pasi goli i Coquele, u anuluar nga sistemi var për një pozicion jashtë të vetë francezit.

 

Të zotët e shtëpisë në tërësi ishin më të rrezikshëm duke krijuar edhe 2-3 momente të tjera të mira për shënim me Pedrazënd dhe  Gerard Morenon,me këtë të fundit që gjeti edhe shtyllën.

 

Ndërsa Bayern pas një pjesë të parë pa asnjë gjuajtje në portë, ishte më I rrezikshëm në fraksionin e dytë me  Myler dhe Koman, mirëpo duikej artë që nuk ishte mbrëmja e gjermaneve që të paktën një ndeshje shtese për të korrigjuar gjithçka.Sfida u transmetua ne Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *