Subscribe

Ka nisur dhe po vijon me debat seanca plenare, ndërsa në fokus është sërish kërkesa e demokratëve për mocion me debat me kryeministrin Edi Rama, për çështjen McGonigal.

 

 

Ashtu si edhe herën e kaluar, deputetët e opozitës kanë fryrë bilbilat dhe kanë bllokuar foltoren edhe në shenjë proteste për deputetët e përjashtuar.

 

 

Seanca po ndiqet edhe nga jashtë parlamentit nga deputetët e përjashtuar dhe qytetarët që janë mbledhur për të protestuar.

 

 

Fjalime po mbajnë, Flamur Noka, Belind Këlliçi dhe Jozefina Topalli ndërkohë mungojnë Sali Berisha dhe Ilir Meta të cilët priten të vijnë nga momenti në moment.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *