Subscribe

Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë përfunduar pa marrëveshje edhe takimin e së premtes ndërkohë që këtë të shtunë do të vijojnë sërish bisedimet për të arritur dakordësinë mes palëve për koalicionin qeverisës.

 

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti dhe deputeti I Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca kanë bërë të ditur për mediat se takimet do të mbahen çdo ditë me qëllim arritjen e një marrëveshjeje përpara datës 26 dhjetor.

 

26 dhjetori do të jetë dita kur do të mblidhet për herë të parë Legjislatura e Shtatë e Kuvendit të Republikës së Kosovës.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *