Policia e Tiranës ka arrestuar 39-vjeçarin Glodian Dervishi.

 

Janë sekuestruar 11 ora dhe bizhuteri të tjera floriri, që dyshohen se janë vjedhur nga 39-vjeçari, i cili ishte i dënuar edhe më parë për vjedhje.

 

Sendet e vjedhura, ai i shiste në vendin e quajtur “Dollari” dhe në një argjendari në Kamzë.

 

Procedohet penalisht dhe pronarja argjendarisë, N. Z., e cila përvetësonte dhe shiste bizhuteritë e vjedhura. Asaj iu gjetën 5 unaza dhe 2 varëse floriri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.