Kryetari  I PD, Lulzim  Basha ka postuar një video në facebook ku I bënapel të gjithë shqiptarëve që të jenë në Tiranë në protestën e 8 korrikut.

Në mesazhin e tij, lideri i opozitës I kërkon qytetareve që të hënën trë jenë në Tiranë për të mos bërë asnjë hap pas përballë diktaturës së krimit.

Basha shton në këtë videomesazh se shqiptarët duhet të jenë bashkë në këtë proteste kundër bandës, qe sipas tij, grabit gjithcka.

 

Të hënën 8 korrik në ora 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë kundër diktaturës së krimit, bashkohemi në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, bashkohemi kundër bandës që grabit gjithçka, bashkohemi për familjet dhe fëmijët tuaj, për #ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! #RamaIk

 

Videomesazhi i Bashës në facebook:

 

2 thoughts on “Videomesazhi i Bashës: Ejani të hënën të protestojmë kundër bandës në pushtet

  1. Por derdimeni i asaj fasade Slogan Democracy Kur ke bere hapa perpare gjate 30 viteve llapaqen Krye/Hajdut .Vetem per vjellje dhe poshtersia ke bere perpara ,per ate Popull qe ti i ben thirrje .U bere paredhi gjate kohes mafioze te Qeverise Berisha Meta dhe Lulushi , Se shpejti te shohim e ben hapa para or mbrapa or vend-numero.Nuk jam politikan por di nje gje qe disa derdimene ju vijne pas edhe pse e gjithe Ktershja Berisha ,Meta ,Lulushi ,Mon-ika keni 25 vite qe thirrni per Democracy ,Ne fakt resultati ka qene shume pozitin per katershen gjate kohes se Kllonimit Partia me Slogan per Democracy ,dhe me kameleonin politikan kumandari i Partise Komuniste L.S.I-ne , Shume alibi thote trimi tani nga veriu Meta varet nga koqet e gruas se vras vehten or hiki nga detyra or do bej dicka si Vojo Kushi or shume gjera qe ti besh sebashku duan Byth Ti i dashur kameleon nuk ke Bythe

  2. Thone 2 Dibranet e Kllonimit Lulushi dhe Mon-ika per gati 30 vite Cfare sollen Pasuri merramendeshe per keto qe erdhen pa BREKE ,dhe bejne thirrje se do shojme ne Europe ose e duam shqiperine Europe :Si Tropoja ,Dibra bashke me Kollovarin Meta dhe ta quajme ,Shqiperia si Europa ,por nen diktatin e Tropo-Dibra ,Lajm i gezuar Berisha serish do jetoje ne bregdet me ajer te paster , por duke realizuar kete thirrje me Kodoshet dhe Bucen te kllonuar Shqiperia nuk ka SPAK DREJTESI DHE SPAC .Sebashku do hedhin valle dibra basheke me skraparin

Leave a Reply

Your email address will not be published.