Disa zona të Kosovës janë “pushtuar” nga moti i keq gjatë ditës së sotme. Stuhi të forta shiu dhe breshëri, kanë përmbytur rrugët në disa qytete dhe fshatra të vendit.

Siç shihet edhe në videot e “Meteo Ballkan” breshëri ka zbardhur rrugët, ndërsa raportohet se ka shkaktuar edhe dëme të ëmdha në të mbjella.Video e mësipërme janë xhiruar në zonën e Mushtishtit në Suharekë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *