Një automjet është përfshire nga flaket e zjarrit, teksa po lëvizte në autostradën Milot-Thumanë.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së dieles në afersi të Mamurrasi dhe fatmirësisht nuk pati përsona të lënduar. Makina e llojit foristradë “Mercedez Benz” po lëvizte në drejtim të Milotit dhe drejtohej nga një shtetask kosovar. Sapo ka konstatuar zjarrin, drejtuesi ka ndaluar mjetin në anë të rruges dhe ka arritur të dalë bashkë me tre pasagjeret e tjerë pa marrë lëndime.

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit në makinë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *