Shërbimet ruse të sigurisë kanë kontrolluar apartamentin e Alexei Navalnyt në Moskë dhe selinë e ekipit të tij, deklaruan këtë të mërkurë mbështetësit e kritikut rus.

Këto kontrolle bëhen para një proteste tjetër që është planifikuar të mbahet pas disa ditësh. Protestuesit kërkojnë lirimin e Navalnyt.

Po ashtu, zyrtarët e zbatimit të ligjit kontrolluane edhe një apartament në të cilin ka qëndruar gruaja e Navalnyt, Yulia Navalnaya.

Të shtunën e kaluar, mijëra protestues që kishin dalë në rrugë në mbi 120 qytete u shoqëruan nga policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *