Dy makina dhe një kamion janë përplasur me njëra tjetrën në vendin e njohur si “Mbrostar Ura” në Fier.

 

Ka qenë një makinë tip “Fiat” një “Benz” dhe një kamion që janë përplasur vetëm pak minuta më parë. Nga perplasja janë dëmtuar tre persona të cilët po marrin ndihmën në spitalin e Fierit.

 

Sakaq dëmet materiale janë të shumta. Për shkak të përplasjen për pak minuta është krijuar edhe trafik në këtë aks rrugor.

 

Ardhja e forcave të policisë më pas ka bërë të mundur hapjen e trafikut vetëm në një sens. Policia po bën zbardhen e shkaqeve të aksidentit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.