Një fëmijë është shpëtuar mrekullisht gjatë ditës së sotme në Greqi.

Fëmija 3-vjeçar është shpëtuar sot nga një traget që bën linjën Rio-Antirio në Patër.

Siç shihet në video vogëlushja ndodhej në një kamërdare, në kohën që u shty nga era në det të hapur.

Ka qenë një udhëtar i tragetit që e zbuloi vogëlushen dhe lajmëroi stafin e tragetit,marinarët e të cilit mundën të shpëtojnë atë.

Familjarët po e kërkonin në panik vogëlushen ne breg të plazhit aty pranë dhe pak më vonë kanë qenë rojet bregdetare që ua dorëzuan vogëlushen duke iu treguar se ku u gjet fëmija.

Behet me dije se prindërit e vogëlushes do të thirren për të dhenë shpjegime,ndoshta ndaj tyre do të ngrihet edhe akuzë për braktisje të mituri.

Më poshtë pamjet:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *