Futbollistët shqiptarë janë thuajse të gjithë në një formë të jashtëzakonshme, dhe këtë po e tregojnë më së miri me klubet e tyre.

Ernest Muçi kas hkëlqyer në ndeshjen e dytë me fanelën e Besiktas, skuadra e të cilit ka fitur 2-0 përballë Konyaspor.

Në pjesën e parë, Muçi ishte një rrezik konstant për kundërshtarin, teksa iu afrua golit.

Në fillimin e pjesës së dytë, të besuarit e Santos arritën të zhbllokonin ndeshjen me Kilicsoy, i asistuar nga sulmuesi tjetër shqiptar, Milot Rashica.

Cikalleshi dhe Valon Ethemi luajtën 68 minuta për Konyaspor, pa mundur dot të bëjnë diferencën. Për të ardhur te goli i sigurisë, Besiktas vendosi në kasafortë 3 pikët pas golit të Tosun.

Rashica pason te Ernest Muçi me ish-sulmuesin e Tiranës që godet portën, por portieri nuk arrin të presë saktë dhe aty pranë sulmuesi turk bën detyrën dhe shtyn topin në rrjetë.

Në pjesën e parë, që u mbyll pa gola, Muçi ishte një rrezik konstant për portën e kundërshtarëve teksa në një moment provoi me një goditje të fortë nga distanca, të cilën portierit iu desh ta ndalte në dy kohë.