Një sërë shpërthimesh kanë ndodhur në një bllok pallatesh në Kharkiv të Ukrainës.

 

Si pasojë e këtij sulmi ajror nga forcat ruse, autoritetet ukrainase thonë se kanë humbur jetën shtatë persona dhe 14 tjerë kanë mbetur të plagosur.

 

Siç raporton Sky News, shpërthimi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, ku ushtria ruse edhe një herë nuk hezitoi që të hedhë bomba mbi civilët.

 

Ky qytet ishte objektiv i ushtrisë ruse që nga fillimi i invazionit rus në Ukrainë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.