Subscribe

Ky është momenti kur Habib Rexha largohet me vrap nga vendngjarja, ku ekzekutoi me një plumb të vetëm në kokë Arian Gosen

 

Siç dallohet në videon e siguruar, autori mban ende në dorë armën e krimit dhe një qesë, ndërsa vrapon i tensionuar drejt automjetit të tij.

 

Këtë të fundit ai e kishte parkuar rreth 200 metra larg skenës së krimit, ndërsa e përdori për t’u arratisur. Këtë të mërkurë policia ka mundur të sekuestrojë automjetin dhe armën e krimit, ndërsa autori u vetëdorëzua në polici duke pranuar autorësinë e vrasjes.

 

Ky krim është vazhdimësi i vrasjes së dyfishtë që tronditi Kavajën në muajin mars ku u vrane Altin Rexha dhe Edmond Gosa pas nje sherri me njeri-tjetrin.

 

Vëllai i autorit dhe vëllai i viktimës pas një konflikti banal qëlluan për vdekje njëri-tjetrin.

 

Ndonëse të dy autorët ndërruan jetë, kjo nuk ka mjaftuar për Habib Rexhën, duke kërkuar të marrë hak për vrasjen e të vëllait.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *