Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët në qendër të qytetit të Korçës.

Nga djegia e transformatorit të kabinës elektrike ka mbetur pa energji pjesa më e madhe e lagjes 12.

Burime prane OSSHE bëjnë me dije se po punohet për eleminimin e defektit të shkaktuar nga djegia e kësaj kabine.

Pa energji për këtë shkak kanë ngelur dhe bizneset e shumta që operojnë në pedonalen e qytetit.

/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *