Kampioni i botës në Formula 1, Lewis Hamilton ka publikuar një video, ku shfaqet në pozicionin e “ambientalistit”.

“Unë jam në plazh dhe kam parë shumë mbeturina”, kështu u shpreh Hamilton në videon e publikuar në rrjetet sociale, teksa pastronte bregdetin e Mykonos nga plastika.

“E di që nuk është qëllimi juaj të hidhni mbeturina në deti, por në fakt kështu është. Kini kujdes se çfarë blini”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *