Shpallet në kërkim një 32-vjecar I cili dyshohet se është autori i bresherive me armë të lëshuara drejt një furri buke në orën 19:40, në lagjen “Skënderbeg” të Shkodrës.

 

Armando Ndreu mendohet se ka pasur një konflikt me shtetasin Sadet Sala, pronar i furrit ndaj të cilit u qëllua me armë.

 

Fatmirësisht nga breshëria e armëve plumbat kanë sjell vetëm dëmë material ndonëse banorët e lagjes kanë kaluar moment terrori.

 

Autori i dyshuar I ngjarjes 3është larguar në drejtim të paditur pa u arrestuar nga forcat e rendit.

 

VIDEO E ATENTATIT NE SHKODER:

 

 

 

 

NJOFTIMI I POLICISE

Rreth orës 19:40, në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër, shtetasi A. N., 32 vjeç banues në lagjen “Skënderbeg”, si pasojë e një konflikti për motive të dobëta, me shtetasin S. S., dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një objekti (furrë buke) në pronësi të shtetasit S. S., duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.