Edhe në Malakastër policia arrestoi dy persona të cilët ishin në kërkim.

Të arrestuarit janë Fatmir Merkaj, 26 vjeç, dhe MuharremS, 65 vjeç.

 

Uniformat blu sqarojnë se Merkaj është shpallur në kërkim nga policia e Fierit për veprën penale “tentativë vrasje”, për të cilën gjykata e ka dënuar me 6 vite burgim.

 

Sipas policisë ky person me datë 20.08.2016, në fshatin Kutë, për motive të dobëta ka tentuar të vrasi me armë zjarri shtetasin  me iniciale T.A , 40 vjeç.

Ndërsa Saliaj u ndalua nga policia e Gjirokastres  pasi ishte i shpallur në kërkim për veprën penale “trafikim i lëndëve narkotike”, për të cilën gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *