Prej ditësh, Turqia është përfshirë nga moti i keq.

 

Stuhitë kanë mbërthyer pjesën jugperëndimore të vendit. Çatitë e disa shtëpive dhe dyqaneve janë rrëzuar si pasojë e erërave të forta.

 

Një video e cila është bërë virale, tregon momentin kur dy minaret e xhamisë Otogar të Turqisë u rrëzuan nga një stuhi e forte një ditë më parë.

https://twitter.com/i/status/1448203466313064454

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *