Mes ndërtesave të tjera, në Izmir është shkatërruar edhe një pallat tetë katësh.

 

Mediat turke kanë publikuar momentin kur ndërtesa gjunjëzohet për shkak të lëkundjeve të fuqishme.

 

Njerëzit vrapojnë të frikësuar pas këtij çasti, ndërsa vijojnë operacionet për të shpëtuar njerëzit që janë nën rrënoja.

 

Tërmeti ishte me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter dhe deri në këto momente thuhet se janë rreth 20 ndërtesa të shkatërruara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *