34 vjeçari Alban Pashollari ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme pas asfiksisë në llixhat e Elbasanit.

 

Pashollari ka qenë nën shoqërinë e mikut të tij, ndërsa mësohet se dy të rinjtë i kanë hapur vetë rubinetat për të mbushur vaskat me ujra termalë, edhe pse ambienti ka qenë i mbyllur.

 

Fillimisht i riu nga Tirana ka humbur ndjenjat dhe është dërguar në spital, por nuk ka mundur të mbijetojë.

 

Ndërkohë që kanë dalë edhe pamjet e para nga vendngjarja, ku edhe siç shihet në video, ambienti ka qenë i mbyllur dhe pa asnjë njeri tjetër aty.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.