Goditjet me veze qe prej disa muajsh lëvizja Vetëvendosje i kishte rezervuar per politikanet e shumicës, duket se po i kthehen kundër. Kështu ndodhi mëngjesin e kësaj te premteje, kur pre e një sulmi te tille u be lideri historik i lëvizjes, Albin Kurti. Ai u qellua nga dy persona teksa hynte ne ndërtesën e kuvendit. Policia ndërhyri me pas dhe ndaloi njërin nga dy personat. Por lëvizja Vetëvendosje shprehu dyshime se sulmi është kryer nga policia, pasi te ndaluarit po qëndronin pranë pjesëtareve te sigurisë dhe mund te jene police. Edhe vete Kurti foli per nje marrëveshje te forcave te rendit me sulmuesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *