Partia Demokratike bën me faj mazhorancën për vetëvrasjen e 43-vjeçarit Bilbil Hasani në burgun 313. Izmira Ulqinaku akuzoi kryeministrin Edi Rama se fajtorët e vërtetë i mban jashtë dhe i vlerëson me poste.

 

“Ndërkohë që Edi Rama me sistemin e tij privat të drejtësisë mbush qelitë e burgjeve me hallexhinj; trafikantët, përdhunuesit dhe kriminelët e vërtetë, bëhen ministra, deputetë e kryetarë të bashkive. Është koha e maskarenjve ku për vjedhjen e 12 mijë lekëve të vjetra mbahet në burg kryefamiljari, i cili për muaj ka pritur dënimin në qelinë, ku nën presionin e opinionit dhe i mbërthyer nga ankthi e depresioni, dje ka bërë vetvrasje.’

 

Demokratja shtoi në “Facebook” se kriminelët e vërtetë që duhet të burgosen janë Fatmir Xhafaj, Saimir Tahiri, Vangjush Dako dhe vetë Edi Rama.

 

“Kriminelët e vërtetë të Shqipërisë janë pasuruar nga Edi Rama dhe është e pamundur të dënohen derisa ai të jetë Kryeministër. Saimir Tahiri, Fatmir Xhafaj, Vangjush Dako, Arben Ndoka, Armando Prenga, etj, me në krye Edi Ramën, janë të lirë dhe po shijojnë paratë e pasuritë e vëna nga korrupsioni, krimi e droga. Janë këto kriminelë që e sollën Ramën në pushtet dhe jo vota e lirë, prandaj politika e tij është t’i varfërojë e t’i shtypë shqiptarët e zakonshëm e të pamundur, sepse i blen më lehtë kur ka zgjedhje.”

 

Viktima Bilbil Hasani kishte lindur në Kukës dhe banues në Kamëz. Në vitin 2019 ai ishte arrestuar për veprën penale “Vjedhje” por ishte ende ne paraburgim ne pritje per tu njohur me denimin. Ne 2016 ai ishte arrestuar gjithashtu per “Vjedhje”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *