Kreu i kuvendit të Kosovës Kadri Veseli zhvilloi një takim me deputetët e qeverisë dhe opozitës, për të biseduar mbi rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Në takim nuk morën pjesë lëvizja Vetëvendosje dhe LDK. Pas takimit, Veseli bëri thirrje që Prishtina zyrtare të ketë një qëndrim te unifikuar rreth dialogut.

 

Kreu i kuvendit u kërkoi politikanëve qe t’i tregojë Serbisë se Kosova ka një lidership dhe se e rëndësishme është e ardhmja euroatlantike e vendit. Ndërkohe kryeministri Ramush Haradinaj, i cili mori pjesë në takim, u largua pa bere asnjë deklarate.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *