Enkelejd Alibeaj ka mbledhur grupin parlamentar të Partisë Demokratike dhe KRYESINË.

 

Në fokus të diskutimit të tyre do të jenë zgjedhjet vendore të 14 majit dhe regjistrimi i PD në KQZ.

 

Ndërkohë që një pjesë e deputetëve demokratë që mbështesin grupimin e Alibeajt janë të pranishëm në mbledhje, ndërsa disa të tjerë, mes tyre edhe Jorida Tabaku, mungojnë për shkak se ndodhen jashtë Shqipërisë.

 

Deputetë të PD prezentë në mbledhje:

 

1.Kreshnik Çollaku

 

2.Dashnor Sula

 

3.Andia Ulliri

 

4.Gazment Bardhi

 

5.Flutura Açka

 

6.Dhurata Çupi

 

7.Zheni Gjergji

 

8.Enkelejd Alibeaj

 

9.Eralda Bano

 

10.Saimir Korreshi

 

3 deputetë që nuk janë në mbledhje pasi janë jashtë Shqipërisë:

 

Jorida Tabaku

 

Lefter Gështenja

 

Arbi Agalliu

 

Anëtarët e kryesisë prezentë:

 

Fitim Zekthi

 

Gazment Koduzi

 

Marash Logu

 

Roland Bejko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *