Një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19 ka gjetur vdekjen mbrëmjen e kësaj të premteje tek spitali Infektiv në Tiranë.

E moshuara e cila vuante nga insuficiencë kardiake kronike, fibrillacion atrial dhe hipertension, referuar shërbimit infektiv, ndërroi jetë si pasojë e dekompensimit progresiv kardiak dhe pulmonar fatal nga COVID19.

85-vjeçarja me inicialet H.K, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.

85-vjeçarja është viktima e 34 e COVID-19 në Shqipëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.