Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministin Rama si drejtuesin dhe fryemëzuesin e grabitjeve të votave.

 

Në një postim në “Facebook”, Vasili duke u ndalur tek përgjimet e BILD, deklaron se Shqipëria nuk ka pasur asnjëherë një kryeministër pa karakterë dhe pa moral si Edi Rama.

 

 “Imoraliteti i Edi Rames, qe mohonte pergjimet nje muaj me pare(VIDEO). Nje muaj me pare ne 18 maj 2019 Edi Rama genjente dhe deklaronte se ne pergjime nuk ishte ai, se nuk ishte gjuha dhe menyra e te folurit te tij. Faktet e nxjerra nga BILD tregonin qarte se ishte ai vete drejtuesi,frymezuesi, paguesi dhe perfituesi i kesaj grabitjeje kriminale te votave. Eshte e qarte per te gjithe shqiptaret pavaresisht se cilen parti votojne se kryeminister me te shplare moralisht se Edi Rama nuk ka pasur. I jargavitur,pa karakter,genjeshtar i pacipe dhe moralshprishur ky eshte kryeministri,qe ju ka zene deren shqiptareve. Shiheni miq VIDEON e Edi Rames qe flet perpara kandidateve per kryetar bashkie ne 18 maj 2019 dhe perbuzeni….”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *