Kreu i grupit parlamentar i LSI, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Rama dhe ministren e Arsimit Lindita Nikolla.

 

Në një postim në “Facebook”, Vasili shprehet se kryeministri Ramai i do të gjithë njerëzit I do gdhë si vetja.

 

“Kryeminister i mbaruar, i do te gjithe gdhë si vetja. Ministrja e arsimit me mesatare 5.9. Me kete kryeminister shkollepak,qe kemi edhe 2.9 po ta kishte shume do ishte,bile edhe pa diplome fare do ishte akoma me mire. Ky i do te gjithe gdhë si vetja,se ky ka alergji nga shkenca,kerkimi shkencor,universiteti,akakademizmi,ky do thjesht vetem nje gje:rruajtje lekesh ,eurosh,dollaresh….. ç’te jene e ç’te dalë.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *