Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, është shprehur se  “Corriere della Sera”, diskrediton kryeministrin Rama, mëshirimin e vetëm në Evropë sipas tij, të shtetit të drogës.

 

Ndër të tjera në statusin e tij në Facebook, Vasili shkruan se Edi Rama s’ka çfarë bën më në Shqipëri.

 

“Corriere della sera poshteron Edi Ramen per Narkoshtetin!!

Corriere della sera diskrediton Edi Ramen misherimin e vetem ne Europe te shtetit te droges.

Edi Rama s’ka ç’ben me ne Shqiperi.

I ka bere me te keqen duke vene drogen kembekryq ne qeveri dhe duke damkosur nje shtet te tere.

Kushdo qe merr kurajon dhe ben alibine e narkoshtetit le ta lexojne Corriere della Serën dhe te mendojne para se te shkruajne”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *