Petrit Vasili akuzon qeverinë se po përgatitet të strehoje të gjithë refugjatët që kalojnë nga Franca në Angli.

Deputeti i LSI I referohet një lajmi të publikuar nga britanikja “Daily Mail”, duke shtuar se ky është një lajm I rëndë që rrëzon edhe përgenjështrimet e qeverisë në lidhje më këtë cështje.

 

 

Skandali!

Pak minuta me pare Daily Mail ben sot publik lajmin e rende.

Nje qender pritje ne Shqiperi per refugjatet, qe kalojne nga Franca ne Angli.

Megjithe pergenjeshtrimet e qeverise se genjeshtres e verteta mesohet serish vetem nga Anglia.

 

 

Vasili shton se shqiptarët po largohen si refugjatë ndërsa Shqipëria po kthehet në qëndër refugjatësh.

 

 

Qeveria e paafte dhe e lige ka shqyer portat e Shqiperise per cfaredo lloj refugjati ane e mbane globit.

Ate, qe nuk e pranojne ne menyre kategorike qeverite e vendeve te tjera, qeveria e pacipe e Tiranes e ben pa u menduar dy here duke ja bere Shqiperine te padurueshme shqiptareve.

Edi Rama & Co e bene Shqiperine thjesht qender refugjatesh ndersa shqiptaret largohen si refugjate me mijra e mijra nga Shqiperia.

 

 

Me heret Ministrja Xhacka e kishte pergenjeshtruar lajmin e bere publik edhe ne gazeten “The Time” duke shkruar ne Twitter se eshte e trishtuar qe sheh nje lajm te rreme ne nje media te respektuar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *