Uefa shpalli lojtaret me te mire per takimet e para te vlefshme per raundin e 1/8-ve te Champions League teksa Reali i Madridit ishte ekipi me numrin me te madh te lojtareve. Portieri me i mire u shpall gardiani i portës se Paris SG gjermani Trap, i cili me pritjet e tij përballë Diego Kostes dha nje ndihmese mjaft te madhe ne fitoren e ekipit te tij kundër Chelseit. Ne mbrojtje Antonio Rudiger i Romes, i cili per nje kohe te gjate arriit te mbante larg zonës skuadrën e Realit. Geri i Cahill i Chelsit i cili zëvendësoi shume mire Terrin dhe Zuma te dëmtuar. Rafael Varane i Realit por edhe shoku i tij i skuadres Marselo, i cili i dha mjaft frymëmarrje ne te majte Kristiano Ronaldos. Ne mesfushe Wiliam i Chelseit, i cili gjate ktij sezoni ka qene shpirti i kësaj skuadre ne mesfushe. I riu i talentuar i Benfikes, Renato Sanchez qe bllokoi braziliani Hulk dhe heroi i Ëolsfburg, Julian Draxler me dy golat e tij ndaj belgeve te Gent. Ne sulm, nje tjeter lojtar i te ashtuquajturve ujqerit Max Kruse, braziliani Jonas qe i dha fitoren Benfikes ne minutat shtese ndaj Zenit dhe Kristiano Ronaldo. Pas rekordit prej 11 golash ne fazen e grupeve portugezit ju deshën 57 minuta qe ti hapte rrugën skuadres se tij per fitoren me nje gjuajtje mes klasit ekuilibrit dhe fuqisë. Javën e ardhshme raundi i 1/8 vazhdon ne platformën Tring dhe Vizion Plus me 4 takime te tjera nga te cilat spikasin Juventus – Bajern dhe Arsenal – Barcelona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *