Ka përmbysur gjithçka Celtic pasi është gjendur mjaft shpejt ne disavantazh ne shtëpi ndaj Rosenborgut.

Norvegjezet kaluan ne avantazh ne minutën e 16 me ane te Meling, por Eduard ne fund te pjesës se pare dhe me te nisur e dyta Ntcham dhe serish Eduard i dhanë fitoren skuadrës skoceze.

Ne Bullgari Ludogoretc ka befasuar ne një barazim pa gola ndaj hungarezeve te Videoton ndërsa Ajaxi i Amsteramit ka mundur 2-0 Sturmin e Grazit.

Ne përballjen mes nënkampionëve te Holandës kundër atyre te Austrisë. Vendasit kaluan ne avantazh me ane te Ziech ne pjesën e pare edhe pas një gabimi te portierit te miqve ndërsa ne te dytën danezi Shene nuk arriti te shënojë nga pika e bardhe por topin e kthyer nga portieri e çoi pa probleme ne rrjetë. Ne ndeshjen e kthimit holandezet janë me te favorizuar ndaj austriakeve për shkak se nuk pësuan gol ne fushën e tyre.

Ndeshjet e kthimit luhen te martën dhe te mërkurën e ardhshme.