Një 23-vjeçare nga Gjirokastra, e cila ishte për pushime në Greqi, pas kthimit në Shqipëri ka patur simptoma të lehta të Covid-19.

 

Ajo ka kryer testin  nga ku ka rezultuar pozitive me varianti Delta të koronavirusit.

 

Burime nga shërbimi epidemiologjik bëjnë me dije se e reja nuk është vaksinuar.

 

E reja është në gjendje të mire shëndetësore dhe po ndiqet nga specialistët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *