Vetëm dy raste të reja me koronavirus janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në vend, nga 4024 testime të kryera. Të infektuarit janë identifikuar në Shkodër dhe Durrës.

 

Aktualisht janë 53 pacientë aktivë me COVID. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 2 pacientë.

 

Ndërkohë, janë shëruar 5 qytetarë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë          22

Shkodër       13

Elbasan        6

Durrës           5

Lezhë           3

Berat             2

Fier              1

Vlorë             1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *