Policia e Korçës ka arrestuar një 27-vjeçar, i cili është kapur duke kaluar ilegalisht në kufi 12 shtetas të huaj. Sipas njoftimit të policisë, i riu u kishte premtuar kalim kufiri të huajve dhe në këmbim do t’u merrte 500 euro.

 

“Shërbimet e Policisë Rrugore në unazën e qytetit të Bilishtit kanë kapur shtetasin A. SH., duke transportuar me mjetin tip “Citroen”, në drejtim të Tiranës 12 shtetas të huaj, të cilëve iu kishte premtuar kalimin e tyre drejt vendeve të BE-së, kundrejt fitimit prej 500 euro.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *