Uellsi mposhti me rezultatin 2-0 Turqinë në ndeshen e dytë të vlefshme për fazën e grupeve. Goli i parë u shënua nga Aron Ramsey në minutën e 42-të, pas një kombinimi të shkëlqyer me Gareth Bale.

 

Megjithatë, për sulmuesin në pronësi të Real Madrid nuk mund të thuhet se ishte në formën më të mire, pasi humbi një mundësi të mirë për të dyfishuar shifrat nga pika e bardhë e 11 metërshit.

 

Nga ana tjetër, tuqit provuan të barazonin rezultatin, por tenativat e tyre nuk shkuan në kuadrat. Në minutën e 90 erdhi goli i dytë i uellsianëve me protagonist  Conner Roberts. Një disfatë që rëndon shumë për skuadrën  e drejtuar nga Senol Gynes, pasi shpresat për kaulifikim zbehen dhe më shumë.

 

Ndeshjen e radhës Turqit e kanë përballë Zvicrës ndërsa Uellsi përballë Italisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *