Mund te mos ketë shume hapësira ne kampionat, por Sokol Cikalleshi vazhdon te lere shenje ne Kupën e Turqisë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare te futbollit, shënoi nje tjetër gol per skuadrën e tij Bashakshehir, këtë radhe ne turin e 1/8ve te kupës. Skuadra e tij fitoi ndaj Tepecik 4-0, ndërsa sulmuesi shtatlarte shënoi te tretin ne minutën e 80-te. Cikalleshi ishte futur si zëvendësues ne minutën e 65-te te takimit. Ky ishte goli i 7-te ne kupe për shqiptarin, ndërsa ka shënuar edhe dy te tjerë ne kampionat. Edhe pse po përjeton nje forme te mire duke shënuar shume gola ne kupe, futbollisti shqiptar akoma nuk ka besimin e teknikut te skuadrës, per te luajtur me ekipin qe nga minuta e pare. Cikalleshi erdhi ne Turqi nga skuadra kroate e Split, ndërsa kartoni i tij vlerësohet per nje shume prej 2.3 milionë euro.