Zëvendësministri i Turizmit dhe Kulturës i Turqisë, Haluk Dursun, ka humbur jetën këtë të hënë si pasojë e një aksidenti.

 

Ngjarja ka ndodhur në provincën Van, ndërkohë që zëvendësministri, po shkonte për të marrë pjesë në ngjarjet që shënuan përvjetorin e Betejës së Madzikert (1071) midis Seljukëve dhe Perandorisë Bizantine.

 

Sipas mediave turke makina me të cilën po udhëtonte zyrtari turk ka dalë nga rruga, duke i marrë jetën zv.ministrit dhe plagosur tre të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *