Një ngjarje e rëndë dhe e rrallë njëkohësisht është regjistruar në zonën turistike Ko Samiu të ishullit Thai në Tajlandë.

Një turist francez vdiq pasi rrëshqiti në një ujëvarë teksa përpiqej të bënte një selfie.

 

Turisti 34-vjeçar përfundoi në ujëvarën Na Mueang 2, pikërisht I njeti vend ku në korrik vdiq edhe një turist spanjoll.

 

 

Sipas policisë së zonës, kishte qënë veti miku I viktimes që kishte konfirmuar se francezi kishte vdekur në tentative për të bërë një selfie duke rreshkitur në ujëvarë.

 

Ko Samiu është një nga vendet më të bukura në ishullin Thai në Tajlandë ku spikat rera e bardhe dhe një xhungel e madhe që shërben për eksplorim.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *