Është mbyllur ndeshje e grupit D mes Polonisë dhe Holandës, me djemtë e Van Gaal që arritën të siguronin tri pikët.

Të parët që kaluan në avantazh ishin polakët me anë të golit të Buksa.

Lexo edhe :

Related Posts

Megjithatë “tulipanët” nuk u dorëzuan dhe rrezikuan portën e Szczesny me sumuesin kryesor, Depay, por pa rezultat.

Ishte Gakpo ai që do të rikthente barazpeshën duke shënuar në minutën e 29-të.

Pjesa e dytë e ndeshjes filloi me ritëm për Holandën, që kaloi në avantazh me Weghorst në minutën e 83-të.

Me këtë rezultat aktualisht në krye të renditjes së grupit D qëndron Holanda. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *