Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Gjykata e Elbasanit, për Astrit Sinanajn, i cili akuzohet se tentoi të kryente atentat ndaj biznesmenit, Fuad Verzivollin.

 

Për ngjarjen e ndodhur në maj të vitit 2017, Gjykata e Elbasanit caktoi 25 vite heqje lirie për Astrit Sinanajn.

 

Astrit Sinanaj vendosi poshtë makinës së biznesmenit 1 kg tritol C4, që fatmirësisht nuk shpërtheu dhe u çaktivizua nga forcat xheniere të RENEA-s.

 

Ai akuzohet për kryerjen e veprës penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *