Një shpërthim me tritol tronditi fshatin Halil në Krujë. Lënda plasëse ishte vendosur në pjesën e jashtme të banesës në pronësi të Arben Pëllumbit. Nga shpërthimi u shënuan vetëm dëme materiale, ndërsa dëmtime të shumta pati dhe në banesat përreth ku u thyen xhamat.

 

Në momentin e shpërthimit të eksplozivit, anëtarët e familjes Pëllumbi nuk ishin në banesë.

 

Lidhur me ngjarjen, policia shoqëroi disa persona dhe po i merr në pyetje.

 

Kjo është hera e katërt që banesës së Arben Pëllumbit i vendoset lende eksplozive. Shkak dyshohet të jenë bërë disa konflikte të mëparshme.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *