Rikthehen sërish shpërthimet me tritol. Një shpërthim me lëndë plasëse është regjistruar rreth orës 23:50 të së enjtes pranë një lokali në zonën e Bathores, në kryeqytet. Sipas policisë fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme të mëdha materiale. Lokali ku ka ndodhur shpërthimi mësohet se është në pronësi të shtetasit Xh. D. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje dhe kapjen e autorëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *