Një shpërthim me tritol u regjistrua në orët e natës në Lushnjë.

 

Lënda plasëse, sipas policisë, u vendos në derën e një apartamenti në lagjen “Gafurr Muço”.

 

Nga shpërthimi pati vetëm dëme materiale, duke u dëmtuar kështu dera e banesës ku u vendos tritoli, që është në pronësi të shtetasit B. Ç., dhe e apartamentit përballë.

 

Policia po punon për të kapur autorët.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *