Një sasi lëndë eksplozive ka shpërthyer në një banese në Durrës.

Tritoli iu vu një banese në Fllakë ne oren 05:35 te mengjesit.

Objekti është në pronësi të shtetasit B.N, person që fatmirësisht nuk banonte aty gjatë kësaj kohe.

Policia ka nisur hetimet për ngjarjen në fjalë.

Paraprakisht jane shoqeruar disa persona te dyshuar.

 

Më datë 08.10.2020, rreth orës 05:35, në pjesën e jashtme të banesës së shtetasit B.N.,(e pabanueshme), në Fllakë, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, nga e cila ka vetëm dëme të vogla materiale.

Janë shoqëruar në ambjentet e Policisë disa persona të dyshuar për këtë ngjarje.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *